Alttikisat 2011 PDF Tulosta
Kirjoittanut Jarkko Mäntymaa   
20.10.2011 19:48

Nyt on elämäsi tilaisuus osallistua syksyn parhaaseen kilpailuun Paimiossa, sillä Alttikisat 2011 järjestetään 29.10. Veikkolan maastossa! Kilpailu alkaa lauantaiaamuna klo 10.00 ja loppuu noin 17.00. Kilpailussa on kaksi sarjaa: toinen seikkailijoilleja tarpojille, toinen samoajilleja sitä vanhemmille. Kilpailuvartion suosituskoko on 3 - 6 osallistujaa ja seikkailijaryhmät saavat ottaa saattajan mukaan.

Samoajat ja sitä vanhemmat voivat ilmoittautua myös rastihenkilöiksi joita tarvitaan vielä!!

 

Ilmoittautumiset sähköpostilla Juho Nykäselle( Sähköpostiosoite on suojattu roskapostiohjelmia vastaan, Javascript-tuen tulee olla päällä nähdäksesi osoitteen ) viimeistään 26.10. Ilmoittautumisen yhteydessä pitää ilmoittaa ryhmän koko ja ruoka-aineallergiat. Lippukuntien kannattaa yrittää järjestää kimppakyytejä, koska Veikkolassa ei ole kovin paljoa parkkipaikkoja.

 

Vartio tarvitsee mukaansa:
- Säänmukaiset vaatteet
- Puukko
- Ruokailuvälineet
- Ensiapuvälineet
- trangia, polttoaine + tulitikut
- Tyhjä hernekeittopurkki
- Kompassi
- Istuinalusta
- Muistiinpanovälineet
- Karttamuovi

 

Ajo-ohje Veikkolaan:

Osoite: Vellontie 205, Paimio
Ajaessasi Alvar Aallon tietä Paimion keskustasta Paimion sairaalan suuntaan, käänny juuri ennen sairaalaa oikealle, Ruokolinnantielle. Aja Ruokolinnantietä noin 5 km ja käänny oikealle, Vellontielle. Aja Vellontietä suoraan noin 2 km. Kun oikealla puolellasi näkyy metsässä punainen sauna + mökki ja vasemmalla puolella on lampi, olet perillä.

Viimeksi päivitetty 20.10.2011 19:50